Sıva Üstü Tesisatlar

Ev, işyeri ve daha birçok yaşam alanı içerisinde kullandığımız elektrik sistemleri yaşam alanlarımızda daha sonra bir sorun açmaması için detaylı incelenen birimlerdir. Bu nedenle daha binalar yapım aşamasında iken her türlü oluşabilecek sorun göz önünde bulundurularak bir plan çizilmesi gerekir. Elektrik tesisatı ise bir yapının tüm ısı, ışık ve güç kaynağının iç mekânlara merkezden dağıtımını sağlayan sistemlere denilmektedir.

Elektrik enerjisi, kullanılan elektrikli aletler, sigortalar ve topraklama elektrik tesisatını etkileyebilen ve elektrik tesisatından etkilenebilen maddelerdir.

Elektrik tesisatı nerede kullanıldığına, ne için kullanıldığına göre birçok kategoriye ayrılmaktadır. Ancak herkes tarafından bilinen ve günlük hayatta kullanılan anlamda ise bina içerisinde sıva altı elektrik tesisatı ve sıva üstü elektrik tesisatı olarak ikiye ayrılmaktadır.

En güvenlisi ve genelde en çok tercih edileni sıva altı elektrik tesisatı olmaktadır. Sıva altı elektrik tesisatı ise bu konuda çıkarılan yönetmeliklere uygun olarak TSE normlarında uygun malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Sıva altı tesisatı bina yapımı sırasında gizli olarak sıva altına yapılmaktadır. Sıva üstü elektrik tesisatı ise genelde sonradan yapılmış olan ve sıva üzerinde tesisatın görüldüğü risk ve tehlike taşıyan tesisattır. Garantili bir sistem olmadığı için mecbur kalınmadıkça kullanılmaz.

Keçiören Elektrik Servisi

Keçiören   Ufuktepe   Atapark   Bağlum   Aktepe   
Yenimahalle  Subayevleri   Etlik   İncirli   Ayvalı  
Kalaba   Basınevleri   Bademlik   Çiçekli   Emrah  
Esertepe   Hasköy   Hisarlı   Kanuni   Osmangazi
Uyanış   Yakacık   Yayla   Yeşilöz   Yeşiltepe
Yükseltepe  Pınarbaşı   Ovacık  

Elektrik Servisi

Keçiören
KD Elektrik, K&D Elektrik, K&D Elektrik ve Elektronik, KD Elektrik ve Elektronik